Vítejte na mém blogu týkající se PC her, filmů, hudby, vtipů atd.

Medieval 2: Total War

4. listopadu 2007 v 16:44 | Johnson |  Recenze PC her
Ohlašuji nástup pompézního krále strategií!!!
Když se v roce 2000 objevila hra Shogun: Total War, simulace správy středověkého Japonska v sobě spojovala 2D tahovou strategii a epické realtimové bitvy kompletně zpracované ve 3D. Poté následoval datadisk Mongol Invasion a v roce 2002 vznikla hra Medieval: Total War, která opustila starověké Japonsko a věnovala se středověku. Rok poté následoval datadisk Viking Invasion, který sice nebyl tak vynikající, ale obsahoval nové jednotky, budovy, historické bitvy atd. Další rok následoval nástupce Medievalu, Rome: Total War, který byl nejlepší z celé série a jeho recenzi si také můžete přečíst na mém blogu v sekci recenzí. Pak vznikl ještě datadisk Barbarian Invasion a Alexander. A teď, v roce 2006 kráčí vstříc slavnému vítězství král strategií, druhý díl slavné strategie Medieval: Total War.

Stejně jako jeho předchůdce tak i druhý díl je zasazen do středověku. Hned v úvodu si můžete zahrát tutoriál, historickou bitvu či se rovnou vrhnout na kampaň, která se rozděluje na krátkou a dlouhou. V krátké kampani musíte obsadit jen malou část území a přežít déle jak dvě předdefinované frakce. Zajímavější je však dlouhá kampaň, kde musíte obsadit 45 území včetně dvou předdefinovaných. Máte na to celkem 126 tahů. Z počátku si můžete vybrat jen z 5 frakcí a to je Španělsko, Anglie, Svatá Říše Římská, Francie a Benátky. Ostatní se vám zpřístupní, až je zničíte v kampani. Celkově tedy můžete hrát až za 17 národů. Mezi další jmenujme například Skotsko, Egypt, Portugalsko, Polsko, Uhersko, Rusko, Milán a další. Tahová část hry se týká obsazování území a jejich následnému zvelebování okořeněného diplomacií, intrikami, špionáží atd. Samostatnou částí hry jsou pak velkolepé bitvy. Po každém tahu odkliknete hodiny a v následujícím času budou hrát ostatní frakce. Základním úspěchem je dobré hospodaření s financemi na mapě a strategické uvažování v bitvách.

Stejně jako v Rome: Total War, tak i zde zůstali diplomaté, špioni a vrazi. Novým zpestřením hry jsou ale princezny, kupci a kněží. Princezny mají stejnou vlastnost jako diplomaté akorát s tím rozdílem, že se můžou vdát za nějakého rodinného příslušníka jiné Frakce a tím tak uzavřít spojenectví.. Kupci vám zase můžou vydělat značné zisky, když je pošlete obchodovat na mapě s nějakou vzácnou surovinou, mezi které např. patří bavlna, otroci, zlato, slonovina, víno atd. Náboženství tu vzalo více na vážnosti a to v době, kdy se hra odehrává, není vůbec k udivení. V Římě tu sídlí papež, který dohlíží na všechny náboženslé frakce, aby v jejich regionech bylo vysoké % náboženství. Když nebudete mít patřičnou náboženskou základnu, tak se může stát, že vás papež vyloučí z církve a to teprve začnou krušné chvilky. Nejdříve na vaše generály papež pošle inkvizitory, kteří dokážou generály nařknout z kacířství a následně je upálí na hranici. Potom může být proti vám vyhlášena křížová výprava a to už pak do zpěvu opravdu není. Proti tomuto nemilému kroku právě slouží kněží, kteří ve vašich regionech šíří křestanství. Když bude váš kněz dostatečně schopný, může ho papež povýšit na kardinála, který se později může stát i samotným papežem, když ten předešlý zemře. Jenže kardinálů je více a to i z jiných frakcí a tak, když se rozhoduje, kdo bude novým papežem, svolá se koncil a hlasuje se. Ve světě však existují i kacíři a čarodějnice, které lze nařknout z kacířství a upálit je na hranici. Muslimské národy se však na nějakého papeže můžou z vysoka vykašlat. Místo kněží mají své imámy, kteří šířejí islám. A místo křížových výprav svolávají džihád. Stejně jako v předchozích dílech i zde jsou generálové, kteří stárnou, umírají a mají své specifické vlastnosti a také doprovod. Mezi nejdůležitější hodnoty patří velení, zbožnost, rytířství či děsivost a oddanost. U vůdce frakce je pak místo oddanosti autorita. Od papeže, šlechty či jiných frakcí dostáváte úkoly, které se vyplácí splnit, nebot za jejich splnění dostáváte nejlepší jednotky, které jsou k dispozici nebo pěněžitou odměnu. Jindy zase třeba hrozí exkomunikování z církve nebo nespokojenou šlechtu. Jestliže jste v Rome: Total War mohli podle svého uvážení měnit následníka trůnu, tak zde to už nejde. Nevím, proč se najednou tvůrci rozhodli tuto možnost vynechat, ale asi nejspíš že jsme ve středověku a královský titul se dědil z generace na generaci.

Ted bych něco dodal k bitvám. To co bylo v Rome: Total War nedostatkem (stejná grafika vojáků) je zde sice jen kosmetickým, ale potěšujícím plusem. Každý voják už nevypadá stejně a tak každý má jinak zbarveného koně, jinak barevný štít atd. Takže to už nevypadá, že na poli stojí ti samí vojáci, ale více lidí. Mezi jednotkami platí takové nepsané pravidlo. Kopiníci jsou dobří proti jízdě zepředu, ale naopak slabý vůči pěchotě a jízdě z boku, pěchota je dobrá vůči kopiníkům, ale neobstojí vůči střetu jízdě, lučištníci jsou dobří střelci z dálky, krytí jinými jednotkami, ale v boji zblízka nevynikají. Jsou tu samozřejmě i další jednotky jako třeba bombardy, katapulty, váleční sloni a také každá frakce má své specifické jedntoky, ale když budete toto pravidlo dodržovat, dozajista budete většinou vítězit a dokonce i s menším počtem vojáků obstojíte proti přesile. Samozřejmě také záleží na polních podmínkách, mezi které patří povrch, na kterém bojujete, v jakém ročním období a zdali útočíte z kopce či ho naopak dobýváte. Když zaútočíte tryskem z kopce jízdou o 40 mužích na 75členou kumpanii šermířů, dosáhnete maximálního účinků při minimálních ztrátách. Mnohdy tak dokonce ztratíte jen 5 a nepřátelé i 60 mužů. K tomu ještě připočtěte skvělou grafiku bojovníků i terénu a velmi povedenou historickou hudbu, která připomíná filmový žážitek a vznikne vám atmosféra, která je hutnější jak mlha u brčálníku.

Ale dost snění o krásné grafice a atmosféře a pojdme si probrat takový útok na hradby. Při obléhaní sídla totiž potřebujete alespon jedno obléhací vybavení jako např. bombardu, moždíř, katapult, beranidlo, obléhací věž a spousty dalších. Můžete tak poslat hradní posádce recomando z katapultu a následně tak trefit lučištníky, kteří popadají z hradeb jak čerstvě zralé jablka. Proto nepodcenujte obléhací vybavení, nebot nic není tak efektivní než dělovou koulí zasáhnout nepřátelského generála. U některých jednotek také můžete provádět speciální formace mezi které jmenuje zed z kopí nebo formaci schiltron u kopiníků, kruhovou formaci u jízdy, která je totožná jako formace Kantabrisjký kruh v Rome: Total War, kde jízdní oštěpaři jezdí v kruhu a svého nepřítele zasypávají smrští kopí a oštěpů. Hratelnost je tedy báječná a každý stratég si tu příjde na své. V nastavení si také můžete zvolit množství rad, které vám bude poskytováno, velikost jednotek, obtížnost kampaně atd. Hra je tedy přizpůsobena jak pro začátečníky, tak i pro hard-core hráče. Těžké chvíle pak ale nastanou až příjde zpráva, že z východu přitáhli slavní kočovní Mongolové se svou těžkou jízdou a lučištníky nebo Timuridé se svými slony a těžkou artilérií. Některé také určitě nepotěší zpráva o moru, který se šíří ze západu. Ačkoliv se dá všechno zvládnout, pro někoho tahle hra může být místy zdlouhavá. AI je také někdy rozporuplná a to hlavně ve městech a v zúžených prostorách. A máme tu závěr a vyčerpávající recenzi za námi. Shrnuto a podtrženo se jedná o skvělý titul a krále strategií na pěkně dlouhou dobu.
+ komplexní hratelnost, skvělá grafika, hudba a zvuky, velké množství jednotek, taktické bitvy
- místy rozporuplná AI, pro někoho zdlouhavé, velký žrout času
Celkové hodnocení: 10/10
Obrázky:
Zavřít okno
Zavřít okno
Zavřít okno
Zavřít okno
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
Obrázek ke článku Medieval 2: Total War
A tady ještě jedno velmi povedené video, které nastinuje bitvu u Ravenny, kde proti sobě stáli papežsko-španělská vojska proti Francouzům.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (134)
Zobrazit starší komentáře

101 ginaeq3 ginaeq3 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 3:21 | Reagovat

Latin shemales  
http://dickgirl.replyme.pw/?page.anya
  transexuals video thai ladyboys semale shemeal videos shemeal sex movies

102 margaritaaz1 margaritaaz1 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 20:32 | Reagovat

Unripe starkers pictures  
http://blowjobs.sexblog.pw/?mercedes
  erotic party erotic online novels erotic male photography auto erotic download erotic games

103 blanchedj16 blanchedj16 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 23:38 | Reagovat

New bare pictures  
http://blacklesbians.xblog.in/?maya
  erotic comic books erotic lyrics erotic city prince erotic asphyxiation erotic ads

104 RobertDop RobertDop | E-mail | 14. června 2018 v 9:00 | Reagovat

путный website Jarle Thorsen

105 eddiesy69 eddiesy69 | E-mail | Web | 4. července 2018 v 17:00 | Reagovat

New gay place  
http://gay.adultgalls.com/?info_fabian
  san diego gay gay friend gay fat gay shit justin beiber gay

106 Robertbib Robertbib | E-mail | 5. července 2018 v 16:05 | Reagovat

Парез и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

http://1541.ru Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN.

http://1541.ru Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 3-7 раз. Продукт спасает, Когда медицина бессильна. Не лекарство. Не МЛМ

107 Robertbib Robertbib | E-mail | 6. července 2018 v 18:07 | Reagovat

Мочевой пузырь и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

http://1541.ru Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN.

http://1541.ru Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 3-7 раз. Продукт спасает, Когда медицина бессильна. Не лекарство. Не МЛМ

108 bonniewu60 bonniewu60 | E-mail | Web | 7. července 2018 v 13:42 | Reagovat

Modish nude pictures  
http://arab.adultnet.in/?briana
  erotic poetry star wars erotic erotic horror movies erotic ballet erotic short film

109 jillianyg60 jillianyg60 | E-mail | Web | 8. července 2018 v 7:29 | Reagovat

My gay pics  
http://gay.adultgalls.com/?page.jonathan
  gay text chat free local gay chat gay partners gay talese gay film online

110 Kevinsab Kevinsab | E-mail | Web | 17. července 2018 v 7:17 | Reagovat

Здраствуйте
Я Илья, и я хочу представить вам информацию о сайте http://professional-trafik.ru .
Сайт - то место где вы можете оформить заказа на пакет трафика для веб сайта.
На рассмотрение предоставляется трафик высокого уровня, который распознается современными системами статистики.
Наш трафик  преднозначенны для повышения дохода в системах контекстной рекламы РСЯ.
Надеемся, вы найдете  полезный функционал, у нас на  веб сайте.

<a href=https://professional-trafik.ru/?wpshopcarts=sofort>как на кворке купить трфик Читать подробнее ...</a>

111 Chestersealf Chestersealf | E-mail | Web | 18. července 2018 v 9:59 | Reagovat

Quite a few corporations have began generating unique memory foam pillows for families with the affliction. These pillows are made for sleeping on your side.S. 1. <a href=http://www.wholesalenfljerseyscheap.cc/>Cheap NFL Jerseys Free Shipping</a>. For instance, beaded necklaces need to be longer than beaded bracelets. The beads usually come in different colors, patterns or designs. Many may furthermore have been capable to make investment opportunities that can be cashed out if needed.<a href=http://www.wholesalenfljerseyscheap.cc/>http://www.wholesalenfljerseyscheap.cc/</a>. Make the lengths as per the end product you aim to make. Shilajit is full of vital minerals and amino acids improving systemic health, stamina and vigor besides improving the central nervous system to help you achieve erections and perform in bed. There are also adorable garden themed baby shower invitations for boys that use blues and greens or bugs and insects. OSA will need to rarely be perplexed for CSA. The beads usually come in different colors,<a href=http://www.wholesalenfljerseyscheap.cc/>Wholesale Jerseys Free Shipping</a>, patterns or designs.<br>Visit my site:http://www.wholesalenfljerseyscheap.cc/

112 vickysa60 vickysa60 | E-mail | Web | 19. července 2018 v 2:14 | Reagovat

Novel project
http://cars.feed.yopoint.in/?entry-jena
free porn womsn ejaculating free porn videos teens paid dallas porn 1970 porn animal girls nikki smart porn

113 DonaldLot DonaldLot | E-mail | Web | 25. července 2018 v 11:01 | Reagovat

<a href=https://picturesmania.com/>the city pictures</a> - beautiful building wallpapers, wallpaper hd building.

114 adava2 adava2 | E-mail | Web | 25. července 2018 v 18:01 | Reagovat

Just started new conjure up:
http://rosa.go.telrock.net

115 Morristheab Morristheab | E-mail | 25. července 2018 v 20:02 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN  http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox
To learn how to get a product at a price 8 times cheaper than Laminine, contact me on skype free tatyana.kondratyeva2 or tel.: +1(248)730-4178

Протандим. Why do people age and how can Protandim NRF 2 help slow that process? TrueScience Skincare Cream with Protandim Anti-Aging Formula is the best in peace. Buy, register ONLY for Canada, Australia, Hong Kong, Mexico, Thailand, Great Britain, USA

PROTANDIM. LIFEVANTAGE. VIDEO CHANNEL http://1541.ru/cms/protandim.-lifevantage.-video-channel.php

116 Dennismoolf Dennismoolf | E-mail | Web | 26. července 2018 v 11:03 | Reagovat

MEPs stressed the need to tackle the underlying factors of radicalization and to take a comprehensive approach to fighting terrorism. DAMASCUS, Jan. <a href=http://www.cheapwholesalenflfootballjerseys.com/>Cheap Jerseys Wholesale</a>.The most important thing to remember in order to achieve success in business is to capitalize on the news.Being a packer or rigger may be the first thing to do for those who want to engage in wingsuit flying but lack the financial support, Corliss said Wednesday.<a href=http://www.cheapwholesalenflfootballjerseys.com/>Wholesale Jerseys China Cheap</a>.The removal of sanctions and restricting measures against Iran by the United States and the Europeans, according to JCPOA, means that both Iranian and foreign businessmen would be able to enter deals with Iran freely and without fear, it said. Sirius Digital Radio has chose to use three satellites in an absorbed eggshaped orbit.That youthful individual walks via the property carrying a spiffy seeking box in which he follows you out to the pool.<a href=http://www.cheapwholesalenflfootballjerseys.com/>Cheap Jerseys Online</a>. 6 percent of GDP.The National Union of Journalists of the Philippines condemned the coldblooded killing of Balcoba, saying the victim is the 174th journalist slain in the line of duty since 1986 and the 34th under the watch of President Benigno Aquino.With the recent nuclear deal between Iran and the world major powers, the nuclear program of the country will shift from confrontation to scientific and commercial activities, Iran's Foreign Minister MohammadJavad Zarif also said.Merian and her daughter settled in the country's capital Paramaribo and for two years worked in the hot and humid climate, making trips into the rainforest to collect insects. One day, she simply decided it was time to change €?and those changes soon rubbed off on her kids.<br>Visit my site:http://www.cheapwholesalenflfootballjerseys.com/

117 Rolandvor Rolandvor | E-mail | 26. července 2018 v 14:03 | Reagovat

Hеllо! I'll tеll you my mеthоd with аll the details, as I startеd earning in the Internet from $ 3,500 рer day with the helр of sociаl nеtwоrks reddit аnd twittеr. In this video уоu will find mоrе dеtailеd information аnd аlso sее hоw mаnу milliоns hаve еаrnеd those who havе bеen wоrking fоr а yеar using my mеthоd. I specifiсаllу madе а vidеo in this сapасitу. Аfter buуing my methоd, yоu will undеrstand whу: http://www.sv-nn.ru/redirect/go/?url=https://vk.cc/8jfmUx

118 eddiepj16 eddiepj16 | E-mail | Web | 28. července 2018 v 5:06 | Reagovat

My contemporary folio
http://arab.sex.photo.xblog.in/?post-kali
hire agent indira saeed consumers

119 vernaxt60 vernaxt60 | E-mail | Web | 31. července 2018 v 7:33 | Reagovat

New bare pictures  
erotic hd erotic vГ­deos erotic vampire stories erotic music videos romance erotic    
http://shemale.erolove.in/?alyssa  
  erotic movie downloads erotic cd venus erotic fair erotic funny freeporn

120 henriettaeg4 henriettaeg4 | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 16:40 | Reagovat

Freeware gay porn  
http://men.sexblog.pw/?profile_freddie
  chat room gay gay indian men gay phone numbers gay download gay dads

121 Williesboork Williesboork | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 13:44 | Reagovat

Hello.

Downloads music club Dj's, mp3 private server.
http://0daymusic.org/

Private FTP Music/Albums/mp3 1990-2018:
Plan A: 20 EUR - 200GB - 30 Days
Plan B: 45 EUR - 600GB - 90 Days
Plan C: 80 EUR - 1500GB - 180 Days

Best Regards,
Robert

122 SergioMus SergioMus | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 14:50 | Reagovat

Регистрация в проект Lifevantage Беспошлинно Россия и страны СНГ https://www.youtube.com/watch?v=UYzaR7AthU8

123 Peterret Peterret | E-mail | 10. srpna 2018 v 19:41 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://make-money-online-at-home41616.designi1.com/1790447/top-latest-five-30-days-anti-aging-fx-urban-news

124 raquelhz1 raquelhz1 | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 0:29 | Reagovat

My fresh pron blog    
http://gaystory.sexblog.pw/?summon forth-josephine
  gay daddy bear porn tube porn tv xxx gay movie how to make a balloon drop net young teen defloration viedos free girl scout easter swaps

125 MelvinBaw MelvinBaw | E-mail | 17. srpna 2018 v 11:16 | Reagovat

Judi Online Agen Bola Sbobet - Pada hari ini kami selaku agen portal betting terbaik memberikan pelayanan untuk membuka akun Sbobet online di Indonesia.

Agen Sbobet play on words pernah mendapatkan sebuah penghargaan pada tahun 2010 yang diberikan oleh eGaming Rehash Magazine. Dan tepat di pergantian tahun 2011, masuk kedalam 50 daftar most effective operators yang diresmikan oleh eGaming Review.

<a href="http://167.114.87.240/judi-online-agen-bola-sbobet/">judi online</a>

126 stevejh2 stevejh2 | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 4:04 | Reagovat

After my new project
hd pron free video stream apps for android temple to run game download htc hd2 t8585 porn game app
http://adult.android.market.sexblog.pw/?page.miranda
die beste android apps how to get nexus 5 update third party android app store free of apps best app for android

127 AngeloLoami AngeloLoami | E-mail | 24. srpna 2018 v 2:00 | Reagovat

PTHC FORUM

Choicest CP Shortclip 2018 Restricted Aggregation

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Versed files 2000-2017CONK Acceptance Collecting Consumed 1201-1500 Files Job !!! UNDECEITFUL !!!!!

Siberian Mouse Gleaning

Crave Modelkids Dvd 1 - 44 Vernissage

As a aid to Anal Series 1 - 25 Vernissage !!!

https://qil.su/OYaoqM

Jack ketch crave on Pic Dvd 1 - 50 Vernissage !!! SHORT !!!!!

128 KeithSmutt KeithSmutt | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 1:33 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

129 purchase_cialis purchase_cialis | E-mail | Web | 1. září 2018 v 2:49 | Reagovat

Hello!

130 Morristheab Morristheab | E-mail | 17. září 2018 v 18:33 | Reagovat

В знак особой благодарности Вы можете заказать Персональную Награду - Орден Человеку http://spaszhizny.ru/ который спас Вам жизнь, здоровье и будь он хирургом, терапевтом или онкологом, пожарным, летчиком и т.д. Кроме материльной оплаты он Достоен Видимого знака - Ордена, за спасение жизней.Tel. или WhatsApp +7(985)952-0864

131 scottfo4 scottfo4 | E-mail | Web | Čtvrtek v 13:04 | Reagovat

Hi fashionable project
http://muslim.clit.pornpost.in/?entry-melinda
vedjo punjab winnipeg विडियोज aceh

132 salvadornk3 salvadornk3 | E-mail | Web | Čtvrtek v 14:47 | Reagovat

Proposal recto moved:
http://tamika.web.telrock.net

133 Morristheab Morristheab | E-mail | Čtvrtek v 23:30 | Reagovat

Вам спасли Жизнь и Вы желаете Наградить этого Человека Настоящим Орденом. Обращайтесь сюда http://spaszhizny.ru/ Tel. или WhatsApp +7(985)952-0864

134 JustinNer JustinNer | E-mail | Web | Neděle v 21:55 | Reagovat

極道光碟屋 http://avgood-store.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama